U prírodných nechtov to nie je žiadny problém. Môžete si vybrať hneď z niekoľkých variantov. K dispozícii sú brúsky kovové, papierové alebo napríklad sklenené. Druhé dve varianty toľko nepoškodzujú a neštípu nechty, sú ďaleko šetrnejší. Preto by som si na ošetrenie vybrala práve tieto.
Pokiaľ ale patríte medzi milovníčky gélových alebo akrylových nechtov, na odstránenie týchto tvrdých povrchov vám obyčajný pilník rozhodne stačiť nebude. Bude vás to stáť veľa času i námahy. Pritom musíte byť aj opatrné, aby ste si nepoškodili nechtové lôžko a potom je potrebné vykonať aj následné ošetrenie. Práve k tomu sa vyrábajú špeciálne brúsky alebo frézky. Vďaka nim budete s prácou rýchlejšie hotové a môžete tak zmeniť vzhľad vašich rúk v obyčajnom okamihu.
Ako vlastne taký malý pomocník vyzerá?
Na trhu nájdete hneď niekoľko typov, ktoré si postupne predstavíme.
ØDiamantová guľička
Dosiahne najhlbšie zo všetkých a používa sa na čistenie zo spodnej strany nechtov. Dajú sa jej pomocou odstrániť odstávajúce časti u kožtičky alebo napríklad vyhladiť praskliny u umelého nechtu. Dokonca si môžete vyvŕtať aj otvor pre závesnú ozdobu.
ØPlamienok / ihlan
Vaše prírodné nechty neboli nikdy čistejší. Krásne tak vyrovnáte aj prechody medzi nalepeným a prírodným variantom. Môžete ho použiť aj na vyhladenie povrchu a pritom zostane dokonalý.
ØKužeľ alebo valec
Vďaka tomuto šikovnému riešeniu si môžete nechty dokonca skrátiť na požadovanú dĺžku. Inak vám poslúži rovnako ako vyššie uvedené.
Okrem tvaru hrá veľkú úlohu aj materiál, z ktorého sú frézky vyrobené. Vždy záleží tiež na tom, či chcete upravovať prírodné alebo umelé nechty.
· Karbid– ten je určený priamo pre gélové nechty
· Titan– zvládne všetko aj odolný akryl
· Diamant a zafír– trefa do čierneho u prírodných nechtov, hodí sa aj na pedikúru
Pre niektorých z nás hrá veľkú úlohu aj dizajnové prevedenie brúska, ktorý môže byť módnym doplnkom manikúry. Bude tak veľa vypovedať o našom štýle nielen v úprave rúk ale aj v tom, čo rady nosíme a ako sa vlastne cítime.