Vymeníte staré okná za nové, tešíte sa z nich deň či dva, no a potom na nich zavesíte záclony, závesy, alebo žalúzie. Áno, tieto tieniace pomôcky dokážu okná úplne pochovať. Druhou ich nevýhodou je to, že dokážu celkom podstatne narušiť celkový dojem z priestoru. Ako teda okná zatieniť bez toho, aby ste ich museli schovať pod žalúzie?
Súkromie, pohodlie a zanechaná estetika
Zanechaná jednoduchosť v oknách dokáže vášmu interiéru podstatne pomôcť. Okná vyniknú, nič nezasahuje do okolitého priestoru a interiér tak dostáva úplne nové rozmery. Na druhej strane, nemôžeme poprieť to, že človek potrebuje súkromie, no a v neposlednom rade aj nejaké to tieniace zariadenie celkom podstatné. Nahriaty byt plus pálenie slnka, to nie je nič príjemné.
Poďme teda k riešeniu, ktoré je úžasnou zlatou strednou cestou. Riešením sú tieniace fólie na okná. Niekedy sa s nimi môžete stretnúť aj pod názvom „solárne fólie“. Potom poznáme aj bezpečnostné fólie a zrkadlové fólie, ktoré majú trošku inú funkcie, ku ktorým sa dostaneme o chvíľku. solárne fólie na okná vám ich zatienia, no zároveň nezakryjú, počas dňa sa nemusíte báť pohľadov zvedavcov no a ani slnečných lúčov.
Aké fólie na okná vybrať
- Solárne alebo tieniace fólie: Môžu sa nalepiť na vonkajšiu aj vnútornú stranu okien. Ich hlavnou, v podstate i jedinou úlohou, je zatieniť okná a počas dňa vytvoriť aj nejaké to súkromie. Majú taktiež za úlohu nevpustiť slnečné lúče do interiéru cez sklo na oknách, preto vás ochránia nie len pred svetlom, ale i teplom, teda nahrievaním interiéru.
- Zrkadlové fólie: Môžu sa inštalovať len na vonkajšiu stranu okien. Spĺňajú všetky vyššie spomenuté funkcie. Okrem toho však počas dňa odrážajú svetlo od okien, preto do interiéru nie je vidieť vôbec.
- Bezpečnostné fólie: Tieto fólie musia byť nalepené z vnútornej strany okien, okrem tieniacej funkcie spĺňajú aj tú bezpečnostnú. Pr rozbití sa okno neroztrúsi na drobné časti, ale odstane držať pokope.