Ťažká otázka, na ktorú väčšina odpovie s úsmevom na perách, že nie. Bohužiaľ, muži sú prenasledovaní osamelosťou a nepochopením oveľa častejšie ako ženy. Tie sa prirodzene vyrozprávajú aj cudzincovi, ktorý je ochotní ich počúvať. Oveľa častejšie sú schopné vyjadriť svoje obavy, očakávania a aj problémy. Úlohou muža je neraz ich počúvať a pochopiť, zatiaľ čo oni sami sa cítia nevypočutí a osamotení.
Rozprávajte!
To, že sa neviete vyrozprávať zo svojich neduhov jednému, neznamená, že o tom nikto nemôže vedieť. Základným princípom úspešnej komunikácie je fakt, že konverzovať budete s osobou, ktorej naproste dôverujete a zároveň je vhodná na danú tému. Tak ako nebudete dopodrobna opisovať doma problémy v práci, tak to nerobte ani naopak. Samozrejme, ak ste s niekým naozaj dobrí priatelia, nikdy nie je na škodu otvoriť sa.
Je treba prestať veriť mýtom, ktoré naznačujú, že muži s citmi, problémami a vlastnými súbojmi nie sú mužní. Pravda o tých, ktorí sa rozhodnú postaviť sa za svoje šťastie je, že z toho iba profitujú. Vaša partnerka a rodina bude milo prekvapená vašou otvorenosťou a váš vzťah to len a len utuží. Taktiež pri hlbšom rozhovore s vaším kamarátom môžete zistiť, že máte podobné trápenia postoje a že sú prirodzené. Niet sa za čo hanbiť.
Jeden z veľkých problémov dnešnej doby sú nevypovedané trápenia, ktoré nás prenasledujú až na pokraj samotného sebazničenia. Bohužiaľ, na Slovensku sú počty samovrážd oveľa vyššie u mužov ako u žien. Často sa pod to podpisuje nezamestnanosť a biedna ekonomická situácia. Vtedy je na čase, aby ste žiadali o pomoc. Samozrejme nie len štát, ktorý je v takomto prípade bezradný, ale aj rodinu a priateľov. Nie je hanba, ak vás život skúša a keď sa podelíte o svoj problém vedzte, že sa ten podelí. Toto príslovie je veľmi pravdivé, a mali by ste sa ním riadiť. Nepotrebujete predsa kopiť na seba zbytočný stres, ktorému je tak ľahko sa vyhnúť.